Boyalı Saç İçin Bakım Önerileri

0
129

Boyalı saçlara çok iyi gelen ikili aloe vera ve bira… Kişiler bu ikiliyi yan yana gördüklerinde genel olarak şaşırarak hayrete düşüyorlar. Fakat emin olun ki bu ikili mucizevi bir etkiyi saçınızda yaratmakta büyük bir usta olmaktadır. Aynı zamanda bu bakımı ünlülerin çok fazla yaptıklarını söylemeden edemeyeceğiz. Bunun için ilk olarak 1 bardak birayı alalım ve içerisine aleo veradan 2 sap elde ederek içerisindeki sıvıyı bu biranın içerisine boşaltalım. Son kez biranın içerisine bir çorba kaşığı olacak kadar zeytinyağı ilave ederek üçünü birden karıştıralım. Karıştırma işlemi biraz yorucu olsa dahi, bu ,işlem sonucunda elde etmiş olduğumuz maskeyi 15 dakika boyunca masaj yapar halde saç köklerimize uygulayalım. Bu süreç sonucunda saçımızı ılık su yardımı ile güzelce yıkayalım. Bu bakım maskesini haftada 2 yad dilerseniz 3 gün yapmak sizler için yeterli olmuş olacaktır.

 

Elma sirkesi birçok şeye ilaç gibi geldiği gibi boyalı ve boya yüzünden yıpranmış olan saçlara da adeta ilaç gibi bir etki yaratmaktadır. Bu yüzden dolayı boyalı olan saçınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna sirke katarak yıkamanız daha canlı ve parlak bir saç elde etmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda kepek sorunundan şikayetçi iseniz elma sirkesi yardımı ile bundan da rahat bir şekilde kurtulmayı başarabilirsiniz. Boyalı saça sahip olan kişilerin en dikkat etmesi gereken nokta ise saçlarını yıkadıkları esnada kullanmış oldukları suyun sıcaklığıdır. Suyunuz bu esnada asla çok sıcak olmamalıdır. Ilık olacak bir suyu tercih etmeniz saçınıza büyük rahatlık verecektir.

 

Aynı zamanda saçınızı her ne kadar boyaya alıştırmış olsanız dahi bir ayda yalnızca bir kez boyamayı bilmelisiniz. Eğer ki saçınızı sıklık ile boyuyor iseniz bilin ki ne kadar bakım yapsanız daha bunlar bir süre sonra etki etmeyecektir. Bu yüzden dolayı saçınıza dikkat etmeli ve boyama sıklığını azaltmalısınız.
Saçlarınıza dışarı çıkmadan önce uygun bir güneş koruyucu sürebilirsiniz. Çünkü boyalı olan saç güneşi daha çok çekmekte ve buda saçınıza bir süre sonra ne yazık ki zarar vermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here