Bisküvili Pasta Tarifi

0
87

Canınız tatlı çektiyse ve hem lezzetli hem de yapımı kolay olsun diyorsanız, o zaman bisküvili pasta tam da size göre. Şimdi malzemeleri sayalım:
-3.5 su bardağı süt
-1paket bisküvi
-1paket puding
-süsleme için isteğe bağlı Hindistan cevizi

Şimdi nasıl yapıldığını anlatmaya başlayabiliriz:

Orta büyüklükte bir tencereye 3.5 su bardağı sütü koyuyoruz, sonrasında 1 paket pudingi de ilave ediyoruz. Sütün kesilmemesi için sürekli karıştırmanız gerekiyor unutmayın. Pudingi tencerede kaynatırken, ocağın ateşinin har olmamasına dikkat etmelisiniz. Orta ateşte daha güzel olacaktır. Son aşamada puding sıvı halden daha da koyu bir hal alacaktır. O zaman ocağın altını en kısık dereceye getirip karıştırmadan biraz daha kendi kendine olmasını beklemelisiniz. Sonra, biraz daha ılındıktan sonra diğer işlemlere geçebilirsiniz. Bu aşamada size bir borcam gerekecek. İlk kat bisküvileri il kata dizeceksiniz daha sonra üstüne ılınmış olan pudingten üstünü kapatana kadar dökeceksiniz, kaşık yardımıyla da pudingi dağıtabilirsiniz. Sonra ikinci kata yine bisküvilerden her tarafı kapatacak şekilde ekleyeceksiniz ve üstünü tekrar kapatacak şekilde hazırladığınız pudingten dökeceksiniz. Bu işlemi en fazla 3 kat için uygulamanızı tavsiye ederim, hem malzemeniz boşuna gitmemiş olur hem de pastanız daha kalın ve daha güzel olur.

Yukarıda saydığımız işlemleriniz de bittiyse eğer, en son ki aşamada pastanızın üstünü süslemek adına toz hindistan cevizi kullanabilirsiniz. Zaten geriye de tabaklara servis ve afiyetle yemesi kalıyor. Afiyet olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here