Bikini Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

0
112

Bikini diyetinin en güzel tarafı, kalori saymadan ve az yemek zorunda olmamanızdır. Bu diyet ile kilo vermeniz oldukça kolaydır. Bu diyetin püf noktası düşük glisemik indeks değerine sahip besinleri istediğiniz kadar tüketmenizdir. Glisemik indeks, tercih edilen gıdanın tüketildikten sonra, kan şekeri seviyesini ne kadar çabuk arttırdığını belirten bir ölçümdür. Yani kan şekeri seviyenizi çabuk yükseltmeyen gıdalar ile beslenmenizdir.
Glisemik indeks değeri düşük gıdalar arasında; protein ve yağlar, yulaf, bakliyatlar dan özellikle mercimek, greyfurt, çilek ve kırmızı orman meyveleri, elma, kuru kayısı, yoğurt, yeşil yapraklı ve yeşil renkli sebzeler, fındık, badem bunlardan bazılarıdır. Başta da bahsettiğimiz gibi bu diyet sizi bir listeye bağlı kılmadığı için hem kolay uygulamanızı hem de kolay kilo vermenizi sağlar. Bu konuda öğünler üzerinde durmamız gerekirse şöyle bir rehber hazırlamış oluruz size,

KAHVALTI

Ekmek, reçel, süt ve şeker gibi yüksel GL değerine sahip kahvaltılardan uzak durmak gerekir bunların yerine yumurta, salam, peynir, mantar, ev yapımı meyve suları, krep, yulaf ezmesi gibi GL değeri düşük gıdaları tercih ederek doyurucu bir kahvaltı yapılmalıdır.

ÖĞLE YEMEĞİ VE AKŞAM YEMEĞİ

Seçeneğiniz oldukça fazladır. Seçeceğiniz yemeklerinizin nişasta içermemesine dikkat etmelisiniz. Bunların yerine et, balık, kümes hayvanları ve sebzeler gibi besleyici gıdalardan oluşan gıdalar tercih edebilirsiniz.

GÜVENLİ ATIŞTIRMALAR

Ara öğünler diğer diyetlere göre daha sorunsuzdur bu diyette. Bu diyette en iyi atıştırmalık fındıktır. Bunun dışında günde birden fazla meyve, yoğurt şekersiz ve az yağlı, taze sebzeler tercih edebilirsiniz.

EGZERSİZ

Düzenli egzersiz hem vücut hatlarınız için hem de diyetinizi tamamlamak için önemlidir. Uzun süreli spor salonu egzersizleri yapmanız şart değildir. Evinizde de egzersiz yapabilirsiniz. Minimum iki litre su tüketmeyi unutmayın. Sağlıkla Kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here