Benden Hoşlanıyor mu? Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

0
162

Kadın ve erkek beyinleri farklı çalıştığı için iki cinsin birbirlerini anlamaları oldukça zor olabiliyor. Hatta anlam çıkarma işi bazen o kadar sinir bozucudur ki geceleri uykusuz kalmanıza bile neden olabilir.

Halbuki erkekler kadınlara göre çok daha basit ve düz düşündükleri için onların davranışlarından anlam çıkarmak çok kolaydır. Ama kadınlar düz düşünmek yerine ayrıntılara kafa yorarak basit olanı zorlaştırırlar.

1. Öncelikle dikkat etmeniz gereken ilk nokta bakışlardır. Çünkü erkekler görsel uyaranlar konusunda daha hassastırlar ve hoşlandıkları kadınlara bakma ihtiyacı duyarlar. Sizinle sık sık göz teması kuranları değerlendirme listenize ekleyebilirsiniz.

Fakat her göz göze geldiğiniz erkeğin sizden hoşlandığı yanılgısına düşmeyin. Bakışmalardan etkilenerek benden hoşlanıyor sonucunu çıkarmak oldukça yanlıştır. Bakışlar hoşlaştı belirtisi olabilir ama tek başına yeterli değildir. Sakın kendinizi kandırmaya çalışmayın.

2. Göz teması kurmak için çabalayan erkekler doğal olarak sizin çevrenizde olmak isteyeceklerdir. Onunla çok sık karşılaşmaya başladıysanız bu karşılaşmalar sadece tesadüf olmaktan çıkmıştır. Sizi görmek için etrafınızda dolaşıyorsa bu sizden hoşlandığı için olabilir.

3. Sizinle bakışıyor, etrafınızda pervane oluyor ama bir türlü mesaj atmıyorsa tüm umutlarınızı çöpe atabilirsiniz. Çünkü hoşlanma belirtilerinden en olmazsa olmazı ilk mesajdır. Sizden hoşlanan erkekler mutlaka bir yerlerden takip ederek sizinle iletişime geçerler.

4. Bir de sizinle devamlı telefonla iletişim kuran ama bir türlü sizinle buluşmak için adım atmayan erkekler vardır. Bu erkekler sizinle sadece telefonda takılmayı severler. Muhtemelen ya başka ilişkileri vardır ya da sizinle bir arada görünüp başlarını bağlamak istemiyorlardır.

Sizden gerçek anlamda etkilenmiş olan erkekler ise sizinle bir an önce buluşmak ister. Sizi daha yakından tanımak için buluşma planı yapar. Çünkü hoşlaştı ve aşk fiziksel yakınlığı da ister. Bu yakınlığın miktarı az da olabilir çok da. size kalmış…

5. Buluştuğunuz kişi gözlerinizin içine bakmaya çalışan. Çalıştıkça da yüzü kızarıp gözlerini kaçıran bir erkek olabilir. En makulü de bu tip bir erkektir aslında. Çünkü gerçek hoşlantının belirtilerinden biri de heyecandır.

6. Sizden hoşlanan erkekler sizi hep daha çok tanımak ister. Bu yüzden sizinle buluştuklarında sizi soru yağmuruna tutarlar. Erkekler genelde çevrelerine karşı duyarsızdırlar ama iş hoşlandığı kadına geldiğinde onun üstüne düşer ve sorularla onu açmaya çalışırlar.

7. Gerçek sevgi belirtisinin ilgi ve zaman ayırmak olduğunu sık sık söylerim. Size karşı duyguları olan erkekler sizinle birşeyler yapmak için mutlaka zaman ayırır. Ayırmıyorsa demek ki sizi yeteri kadar istemiyor yani sevmiyor demektir.

8. Sizden hoşlanan en duygusuz ya da en özgüvenli erkek bile sizi mutlaka kıskanır. Küçük kıskançlıklar hoşlaştının en tatlı belirtileridir. Ama küçük kıskançlıkları kısıtlamalarla karıştırmamak lazım. Daha sevgili olmadan oraya gitme, şununla görüşme diyenler kendine sevgili değil köle arıyor.

9. Size karşı yoğun duyguları olan erkeklerin içlerinde yumuşacık bir kalp bulunur. Sizin başınıza bir şey gelmesinden oldukça korkarlar. Yaşadığınız kötü olaylar karşısında kayıtsız kalan erkekleri gelecek plânlarınızdan çıkarabilirsiniz.

10. Sizi gerçek anlamda seven erkekler sizinle el ele bolca vakit geçirmek isterler. Sizi sevgilileri olarak arkadaşlarına tanıtmak için sabırsızlanırlar. Sizi gizlemeye çalışmak yerine sizinle oldukları için gurur duyarlar. Çünkü aşk saklanamayacak kadar büyüktür.

Beğeni, hoşlantı sevgi veya aşk… Bu duyguların var olup olmadığını değerlendirmek bir süreçtir. Sadece bir belirtiye bakarak tamam bu benden hoşlanıyor deyip boş hayallere kapılmanız kendinizi kandırmaktan başka bir şey olamaz.

İster yeni tanıştığınız bir isterse de 10 yıllık sevgiliniz olsun içindeki sevgiyi değerlendirmek için bir değil onun size karşı olan tutumlarının tamamına bakmalısınız. Çünkü sevginin varlığı da yokluğu da hayatın tamamını kapsıyor. Sadece ayrıntılara değil hayatın tamamına odaklanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here