Bebek Odası Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli

0
81

Bugün ki yazımızda siz yeni çiftlere, bebek bekleyenlere bazı hususlardan bahsedeceğiz. Evliliğin en güzel heyecanlı taraflarından biri de bebek beklemektir. Mutlu yuvanıza bir yenisini daha ekliyor, anne baba oluyorsunuz. Haberi aldığınız ilk günden itibaren koşuşturmalar başlıyor. Hazırlıklar yapılıyor.Peki siz bir bebek odası hazırlama konusunda yeterince tecrübeli misiniz? İşte bugün ki konumuzda sizlere bebek odasını hazırlarken nelere dikkat edilmesi gerektiğini, nelerin güvenli olduğunu anlatmak isterim.

Öncelikle evinizin içinde bebeğinize ayıracağınız odanın sizin kullandığınız yatak odasına yakınlığını mutlaka göz önünde bulundurun. Eviniz cadde üzeri ise en sessiz bölümünü seçmenizi de öneririm. Çünkü bebekler ilk günden itibaren sese duyarlıdırlar. Bu yüzden gürültülü bir ortam bebeğinizde uyku problemlerine yol açabilir. Seçeceğiniz eşyaların en başında şu gelmeli sağlığa duyarlı hijyenik ve temiz ürünler seçmeye dikkat ediniz. Mobilyalar da mutlaka sağlam, bebeğinizin iler ki yaşında kolaylıkla açamayacağı ve tehlike unsuru yaratmayacak sivri, keskin uçlara sahip olmamasına dikkat etmelisiniz.

Odanın perde ve halısına gelecek olursak artık günümüzde bildiğiniz gibi kendi kendini temizleyen anti bakteriyel halılar ve perdeler yer almaktadır. Bunları satın almanızı tavsiye ederim. Buna ek olarak mutlaka halıların kaygan olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Gelelim renk konusuna yerin,duvarların,mobilyanın,perdenin renklerini birbiriyle uyumlu olmasına ve koyu renkler yerine iç açıcı ferah tonları kullanmaya özen gösterin. Aksesuar olarak fazla şatafata kaçıp tehlike unsurları yaratmayın. Sade ve hoş bir tablo bile odayı tamamlayabilir. Çocuğunuzun yatağını seçerken de ergonomik kas iskelet dostu olan ne sert nede fazla yumuşak olmayan yataklar tercih edin. Mutlaka yatak etrafına koruyucu taktırın. Bunlara rağmen içiniz rahat değil ise bebek telsizi alarak rahat uyur, rahat işinizi yapabilirsiniz. Ki kameralı telsizle bebeğinizi rahatsız etmeden istediğiniz her anda izleyebilirsiniz. Böylelikle bebekler mutlu siz anne babalar huzurlu olursun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here