Başarılı Olmak İçin Motivasyon Konuşması

0
127

Çok uğraşıyorsun bırakma noktasına geldiğinde açıyorsun bir müzik ve başarılı olmak için motivasyon konuşması, başarı motivasyonları, iyi hissettirecek motivasyon sözleri gibi arayışlara giriyorsun rahat ol o ilacı biz sana veriyoruz.

Korku nedir biliyor musun? Korku konfor alanından çıkman için beyninin sana oynadığı bir oyundur.

Bir ilizyondur.
Sevdiğin kıza açılacağın zaman korku hissedersin, topluluğun önünde konuşursan korku hissedersin, büyük bir maça çıkacağında korku hissedersin.
Ne yaparsan yap eğer kendini geliştirmek istiyorsan, eğer başarılı olmak istiyorsan korku hissedeceksin.

Soru şu: korkunumu dinleyeceksin yoksa kalbinimi dinleyeceksin, yerinde kalmayımı tercih edeceksin yoksa korkunun üstüne gitmeyimi seçeceksin.
Bir söz var önceden yazdım tekrar yazıyorum; cesaret korkusuz olmak değildir, cesaret korkularının üzerine üzerine gidebilmektir.
Sendende bunu istiyorum!
Duyuyormusun beni korktuğun herşeyin üzerine üzerine gitmeni istiyorum.

Binkere düşeceksin, binkere reddeceksin, bin kere başarısız olacaksın.
Ağlayacaksın, üzüleceksin, kendinden nefret edeceksin ama ne olursa olsun yola devam edeceksin! Devam etmek zorundasın.
Benim korku hissetmediğimi mi sanıyorsun, iliklerime kadar korkuyorum.
Yeni biri ile tanışacağım da, topluluk önünde konuşacağımda hemde deli gibi korkuyorum ama korkunun beni yenmesine izin vermiyorum. Korkunun beni alt etmesine izin vermiyorum.
Evet bazı makalelerim beğenilmiyor, evet bir sürü insandan red yiyorum, evet bisürü kez başarısız oluyorum, şuana kadar girişimlerim tutmadı tekrar yaptım çünkü olay yere düşmek değil, olay korkup kenera çekilmek değil, olay her düştüğünde yeniden ayağa kalkmak, olay korkuya rağmen ilerleyebilmek, olay korkuyu göğüsleyip yürüyebilmek olay bu! olay bu!

Senden şunu istiyorum. Korkularına yenik düşen herkezden şunu yapmasını istiyorum.
Otur bir köşeye yaz korkularını kendine karşı dürüst ol ve tüm korkularını yaz o korkulara bak ve deki!
Hepiniz sadece ilizyondan ibaretsiniz, hepiniz beni konfor alanında tutmak için varsınız. Hepiniz benim gelişmemi engellemek için varsınız ama ben sizden daha büyüğüm, ben sizden daha güçlüyüm, ben sizden gerçeğim ama siz değilsiniz bu yüzden üzerinize üzerinize geleceğim, ben sizden değil siz benden korkacaksınız, ben değil siz kaybolacaksınız! O korkular hiç birşey ama sen şampiyonsun! Şampiyonlar korkmaz demiyorum, şampiyonlar korkularını ezer geçer diyorum.

Sana söylüyorum sana! Sana söylüyorum! O korkuları ezeceksin. Benin için değil kendin için ezeceksin.
Hani bana diyorsun ya mesaj atıyorsun ya öğretmenlerim bana inanmıyor, arkadaşlarım beni eziyor, arkadaşlarım dalga geçiyor benimle aslında bunların bir önemi yok biliyormusun.
Asıl sorun kafanın içinde, asıl sorun senin korkularının esiri olmanda! Korkuyorsun. Tek kalmaktan korkuyorsun, kimsenin sana yardım etmeyeceğinden korkuyorsun!

Asıl soru korkularında o korkuları ezdiğin zaman, o korkulara basıp yükseldiğinde ne arkadaşların, ne öğretmenlerin senin önünde duramayacak.
Git şu korkularının üzerine ez onları.
Ondan sonra göreceksin ki aslında senin kafandaki sorunlar dışında hiçbir sorun yokmuş.
Hepsi bir ilizyondan ibaret.
Ben gerçekten başarılı olmak isteyen kimseye korkunun engel olacağını düşünmüyorum.
Gerçekten tarih yazacak birine korkunun engel olacağını düşünmüyorum.
Benim düşünceme göre başarılı olacak adam korkularına yenik düşmez!
Başarılı olmak isteyen kaybetmekten korkmaz.
Yenilmekten korkmaz gerekirse tek başına kalır ama yinede başarılı olur eğer sende kendin başarılı olacağını sanıyorsan, eğer sende bir şampiyon olduğuna inanıyorsan o zaman git korkularının üzerine ez onları.

İlk başta zor gelecek, ilk başta imkansız gibi gelecek ama sonra güçleneceksin aynı vücut çalışmak gibi sen korkularının üstüne gittikçe onları yenmende kolaylaşacak ve daha büyük korkuları ezmeye başlayacaksın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here