Ayağa Kalk! Türkçe Motivasyon

0
136

Ayağa kalk! Artık yapman gerekenler var sadece bu motivasyon konuşmaları ile kalkamazsın, türkçe motivasyonumuza odaklan ve kalk ayağa ve yap. Şuan elinde ne var? Elinde ne var? Aldatmış bir sevgili mi? Aşk acısı mı? Çalışmana başlamaman için sınava kalan 6 ay mı?

Ne var? Elinde fit olmayan vücut mu? Yoksa seni yataktan çıkarmayacak kadar ağır bir depresyon mu? Nerdesin şuan, diptemisin? Etrafın karanlık mı? Bir daha aydınlığı göreceğine inanmıyor musun?

Bu hayattan beklediğin hiç bir şey gerçekleşmiyor mu? Başarısız mısın? Yalnız mısın? Arkadaşın mı yok, ne var elinde? Ne var? Yoksa bunların hepsine birden mi sahipsin.

Eğer bunların hepsine birden sahipsen, bir zamanlar benimde olduğum aynı noktadasın demektir.
Aldatmış bir sevgili, aşk acısı, berbat bir vücut, beni yataktan çıkartmayan depresyon, intihar düşüncesi, umutsuzluk, yalnızlık, arkadaşsızlık sıfır mesaj, sıfır etkinlik ve sıfır sosyal aktivite sadece bol bol içilen sigara ve alkol işte tamda bu noktadaydım.

Biliyorum ki bu makaleyi okuyan bir çok kişi ya bu noktada yada bu noktaya doğru ilerliyor. Ben o yerden çıktım ve senide o yerden o kuyudan çıkartmak için burdayım.

Öncelikle eğer şuan elinde olanlara odaklanırsan elindekilerle kalmaya devam edeceksin. Elinde olmayan ama elde etmek istediğin şeylere odaklanman lazım. Elindekikere değil yüreğindekilere odaklanman lazım.

Sana bir sır vereceğim beni dipten çıkaran sırrı vereceğim sana ve bunu her zaman uygulamanı istiyorum.

Sır şu: odana gir, kapını kitle, ışığını kapat ve hayal kurmaya başla, elinde olmayanları hayal etmeye başla, mutlu olduğun günleri hayal etmeye başla, vücudunun fit olduğu günleri hayal etmeye başla, sınavı kazanacağın gün hayal etmeye başla hatta arkaya müzik aç ve hayal etmeye devam et.

Bunu yaptıkça içinde bir enerji yükselmeye başlayacak, motivasyonun yükselecek, içinde umut alevlenmeye başlayacak lütfen bunu uygula boş vakitlerinde hep uygula, o bulunduğun noktadan çıkman gerekiyor, o bulunduğun noktadan kafanı alıp başka yerlere götürmen gerekiyor.

İstediğin hayali kurabilirsin sınır yok, istersen başbakan ol, istersen şarkıcı ol ne olursan ol ama hayal kur içinde umudu yeşertmemiz lazım be bu sadece hayalle olur.

İçindeki umudun yeşermesi lazım ve bu elindekilere odaklanarak olmaz, yüreğindekilere odaklanarak olur.

Şuan hangi noktada olduğun umrumda değil, şuan ne kadar dipte olduğun ne kadar mutsuz olduğun değil, o noktadan kalkabileceğini biliyorum, o noktadan çıkabileceğini biliyorum.

Ama şunu unutma o noktaya dibinde düşmedin, dibindende çıkmayacaksın. Adım adım çıkacaksın adım adım, cm cm çıkacaksın gerekirse mil, mil çıkacaksın ama eninde sonunda o çukurdan çıkacaksın.

Eninde sonunda yeniden ayağa kalkacaksın. Yazdıklarımı unutma elindekilere değil! Yüreğindekilere odaklanmayı unutma. Eğer yüreğindekilere odaklanırsan ayağa kalkabilirsin, eğer elde edebileceklerine odaklanırsan o yerden tekrar ayağa kalkabilirsin.

Sende ayağa kalkacak güç var. Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermez, eğer bir yük varsa üzerinde eğer kaldıramayacağını düşünüyorsan yanılıyorsun, eğer yük çok ağır diyorsan yanılıyorsun, sende o yükü kaldıracak güç var, sende yükü sırtlayıp devam edecek güç var. Haydi kalk artık şu ayağa.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here