Aşık Olunca Yapılan Hatalar Neler ?

0
66

İnsan aşık olunca beyin ikinci plana atılıyor ve genellikle de kalbin sözü geçiyor. Maalesef ki kalple beyin aşk konusunda çoğu zaman hiç anlaşamıyor. Aşık olunca genellikle her konuya duygusal yönden bakarak hata yapıyoruz. Önümüzü görmekte zorlanıyor ve hayatımız ile ilgili kararlar alırken büyük yanlışlar yapabiliyoruz. Aşıkken bir anda hayatınız ile ilgili kararlar almadan önce yeniden ve yeniden düşünmelisiniz. Olur da bir gün aşkınız biterse neler olabileceğini ve ne yaşayacağınızı da hesaplamalısınız.

Aşık olunca sevdiğinizi mutlu etmek için bazen kendinizden ödün verebilir ve sınırlarınızı zorlayabilirsiniz. Hatta büyük borçlar altına girerek aylarca hatta yıllarca sevgilinize aldığınız hediyenin borcunu ödeyebilirsiniz. Fakat aşkınız biterse size sadece aldığınız hediyenin borcunun kalacağını da unutmamalısınız. Aşıkken sevgiliniz hakkında hiç kimsenin kötü bir söz söylememesini istersiniz. Söylenenler doğru olsa da bunu kabullenmez ve söyleyen kişilere de bunu söylediği için kızabilirsiniz. Fakat bu söylenenleri durup bir düşünseniz belki de büyük bir yanlışın eşiğinden dönebilirsiniz.

Aşık olunca insanlar çoğu zaman vaktinin çoğunu sevgilisi ile harcamak için arkadaşlarını ikinci plana atabiliyor. Sevgilisi ile arası bozulduğunda ise yanında destek olacak bir arkadaş bulamıyor. Aşık olan insan duygularına yenilmemeli ve kalbinin sesini beyni ile yönetmeye özen göstermelidir. Sevdiğiniz kişi ile olan ilişkileriniz ile arkadaşlarınız ile olan ilişkinizi karıştırmamalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here