Antre Dekorasyon Fikirleri

0
231

Antreniz için dekorasyon modellerimi düşünüyorsunuz? Farklı, alışılmışın dışında bir antre mi istiyorsunuz? Ya da sıradan da olabilir şık olsun yeter mi diyorsunuz? Öyleyse size bir kaç fikrimiz var. Öncelikli olarak antrenin şekli önemli. Antreler genellikle ince uzun olurken bazı antreler kare olabilmektedir.

Uzun ince antrelerde dekorasyonun vazgeçilmezi yolluk biçimindeki halılarıdır. Antrenin zemini çok kapatmadan bir kaç parçadan oluşan ya da tek parça şeklinde alacağınız yolluk antreyi en çok gösterecek ögedir.

Yolluk tercih ederken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kolay temizlenmesidir, çünkü antre halısı en çok kullanılan ve girişe en yakın halı olduğu için en çok kirlenen halıdır. Antre dekorasyonunda halıyı hallettikten sonra geriye kalan noktalardan biri vestiyer.

Antre için ideal büyüklükte vestiyer seçmeniz gerekmektedir. Çünkü antrenin dar olmaması gerekir. Geriye kalan noktalardan bir diğeri antre duvarlarıdır. İster duvar kağıdıyla ister sadece boya ile derinlik kazandırabilirsiniz. Antre dekorasyonunda bir diğer önemli nokta aynalardır.

İster birden fazla ister tek bir tane olsun ama antrede ayna mutlaka olsun. Mümkünse boy aynası tercih etmenizde fayda var. Antrenin halısı, vestiyeri, duvarı, aynası halledilince geriye sadece aksesuarlar kalıyor. Antre için kullanılabilecek en klasik aksesuar çerçeveler veya canvas tablolardır. Bunların yanı sıra zevkinize göre dizayn edilmiş çiçeklerle ya da ayaklı abajurlarla veya boy boy dizilmiş biblolarla antre dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here