Anlamlı Başarı Sözleri! Başarı Sözleri Motivasyon

0
84

Anlamlı başarı sözleri ve başarı sözleri motivasyon hakkında başarılı insanların seminerlerinde dinleyicilerine keyifli, motive edici, başarı konuşmalarına siz değerli okurlarıma sunarım.

Başarı Süreklilik Gerektirir! Motivasyon

Eğer korku işlenmişse, daha da güçlenir. Eğer inanç işlenmişse, uzmanlığa ulaşır. Kendimize söz verdiğimiz kişi olmak için inançlı olmalıyız. İnanç, her gün aynada gördüğün kişi tarafından arttırılmalı. Hayatını değiştirecek tek şey, standartlarını yükseltmen.

Olmalı dediğin şey gerçekleşmek zorunda. Eğer inanırsan başarabilirsin. Başarıyı benimse, her gün için başarı, çünkü başarı devamlılıktır, elde ettiğinizde durabileceğiniz bir şey değil. Başarının sırrını günlük planlarınız belirler.

Karar veririz ve kararları yönetiriz. Gelecekte olmak istediğin şey için bugün çalışmak zorundasın. Her gün yaptığım şey, beni daha da yakınlaştırıyor. Bu ülkeye, bu amaca, bu hayale. Hayatını zamana aç bir şekilde yaşamalısın.

Açığa çıkar açlığı, ne yaptığını bil, farklı şeyler denemeye devam et. Tutku, önünde her ne var ise, ona verdiğin büyük bir dikkat ve çaba değil midir? Yalnızca işe koyul ve tutkun seni takip edecektir. Başkalarının istediği yerde olmalısın.

İçindeki iyi şeylere inandığın için, olduğun yeri seçmelisin. Başarıya giden yol, özveriden ve bu özveriyle çabalamaktan geçer. Herkesin bir unvanı vardır. Unvan senin için sadece bir fısıltıdır. Sen bu fısıltıyı onurlandırmaya başladığında, ve devam ettirdiğinde, olabileceğin en iyisi olarak yetiştirirsin. Büyük bir rüya hayal ettim!

Pes Etmek Yok Motivasyon Sözleri

Artık yok. Bahaneler yok artık. ”Yarın başlarım,” yok artık. ”Bir kerecik,” yok artık. İstencimin yetersizliklerini kabul etmek artık yok. Kestirme yollar artık yok. Aklımdan geçen sağlıksız ya da verimsiz düşüncelere boyun eğmek artık yok. Yok!

O sihirli anı beklemek artık yok. Kararsızlık artık yok. Yalanlar artık yok. Ve zayıflık da artık yok. Zaman güç zamanıdır. Güç sayesinde, istenç sayesinde ve sarsılmaz disiplin sayesinde istediğim insan olacağım. Başarılı insanlar kendilerine başarmaktan başka bir seçenek sunmazlar.

Kendinize başka bir seçenek sunmadığınız raddeye getirmelisiniz kendinizi. Yani kendinize: ”Ne kadar zor olursa olsun lan! Başaracağım ben. Yol ne kadar zorlu olursa olsun. Yolumu kaç kişi keserse kessin. Ne olursa olsun.”

İçinden gelmediğinde ne mi yapıyorum? Tahmin edin ne yapıyorum. Yine kalkıyorum yataktan. Yine giyiyorum iş ayakkabılarımı ayağıma. Yine kapıdan dışarı adım atıp var gücümle çalışıyorum.

Başaranlar var ya, onlar böyle yapıyor işte! Sizi kapışmaya davet ediyorum geçler, kurban olmaya son verin. Ve başınıza gelen her kötü şeyde zırlayan küçük bir bebek olmaya minnettarlık duyun artık, elinizde ki o büyüme, daha güçlenme, daha odaklı olma, daha yetenekli olma, ve daha öne geçme fırsatlarına. Çünkü o zorluklardan doğar o fırsatlar.

Bıktım. İnsanların beni arayıp söylenmelerinden bıktım artık. ”6 ay oldu. Hayla bir şey yok ortada.” ”Bir yıl oldu, yine yok.” Beni mi kekliyorsun? Yılmak üzere misin? Pes etmek üzere misin?

Göremiyorsun diye pes filan edemezsin! Pes edemezsin! Birşey olmadıysa daha, sonuçları filan göremiyorsan, pes etmeyeceksin yılmayacaksın. Çünkü bir şeye ulaşmak değil amacın. Yapma amacın sürece duyduğun aşktan geliyor.

Şampiyonlar depolarında hiçbir şey kalmasada yoluna devam eder. Her şey yittiğinde, yorulduklarında, canları sıkıldığında, son kuruşlarını da harcadıklarında, yola koyulur onlar. Çünkü her şey yittiğinde, baş rolü sen devralırsın. Hiçbir çözümü yokken çözüm bulursan, olmayan havadan soluyabilirsen, var olmayan o enerjiyi bulabilirsen, onu nefes almak istediğin kadar çok istersen, işte o zaman bir yolunu bulursun.

Şu anda yaptığın ve ilerde yükümlü olabileceğin şeyler neler? Gelecekten şimdiye bakmaya başladığında ve yaptıklarını gözlemlediğinde, kendini nasıl görüyorsun? Neleri bırakmalısın? Yanlış giden ne? Olmak istediğin yer neresi?

Olmak istediğin insan ve sahip olmak istediğin seviye ne? Farklı yapman gereken şey ne?

Hata Yapmaktan Korma! Motivasyon

Bazı şeyleri kazanmak için vazgeç bir şeylerden. Bunu yaparsan ezkaza elde edeceksin. Neredeyse masumca senin için önemli olan şeyi karşına al. Bir kere başarmak için yüz defa başarısız olman gerek. Yalnızca başarısız olduğunda öğrenirsin. Başarılı olduğunda pek bir şey öğrenmezsin. Başarısız olduğunda üzülmen doğaldır, ağlaman doğaldır.

Pes edip gitmen doğaldır. Bir süre başkalarını suçlanan doğaldır. Fakat en sonunda üstesinden gelmeli ve devam etmelisin. Bu gezegende yaşamış en harika insanlar bile hayatta sürekli geri çekilmiş, başarısız olmuştur. Sürekli ne kadar çok hatalı olduğunu anlarsan, bir başkası sana o kadar saldırır ve seni aptal yerine koyar.

Ne kadar çok hata yaparsan sadece ve sadece bir şeyi anlarsın; daha iyi olma yeteneği. Çünkü bunu becerebildiğinde ne kadar çok insan seni satarsa, ne kadar çok hata yaparsan, ne kadar çok düşünürsen o kadar çok güçlenirsin. Çünkü sen bunlara yeni hünerler elde ederek karşılık verdin.

İlerle! Ama başarısız olmayı isteyerek, hata yapmayı isteyerek ilerle! Parçaları topla ve tek rar dene! Birçok yenilgiyle, red ile boğuşacaksın. Tamam mı? Olay bunlara nasıl tepki vereceğinle alakalı. Ağır basan şu inanca sahip olmalısın: ”Olaylar benim başıma gelmedi benim için gerçekleştiler.”

”Ve bir şeylerde ilerleme kaybedersem onlar benim için gerçekleşir.” Çoğu insan başarısız olduğu anda pes eder. Tamam mı? Hepimiz bir şeylerde başarısız olduk. Bir şeylerde çuvallayana kadar devam edeceğim. Anladın mı?

Bu kullanabileceğin en güçlü alettir. Fakat onu nasıl kullanacağına bağlı. O, içindeki tetikleyicidir. Tamam mı? Karanlık tarafla alakalı bahsettiğimiz şeydir bu. Karanlık taraf tamamen başarısızlıklarla doludur. Fakat o, içinde daha önce yanmamış bir şeyleri alevlendiren yakıttır.

Eğer onu kullanırsan başarısız olmak eğitimdir. Bir şeyin başarısızlık olmadığını öğrenirsen, düşünmeyi öğrenmezsen, o başarısızlıktır. Sadece daha iyi olmalısın.

Büyümeyi, öğrenmeyi ve gelişmeyi sürdürmelisin. Büyük düşünmek için büyük başarısızlıklardan korkma.
Hatalar yapacaksın. Onlara sahip olacaksın. Sonra ise onları onarman gerekecek. Ve sonra tekrar harekete geçmen gerek!

Hayallerinizi Hayata Geçirin

Eğer düşünür ve harekete geçersen, fırsatlar hayatını önemli seviyede değiştirecektir. Hayalin nedir? Her birimiz hayallere sahibiz. Hepimiz biliyoruz ki onlarbelde edilebilir. Çünkü hayallerini hayata geçirebilmiş birçok insan görüyoruz.

Hayal ettiğin spor, kariyer, yenilikler, müzik, oyunculuk her ne ise o alanda bir uzman bulabilirsin. Sende Onların geçtikleri aynı aşamaları kaybedebilirsin, çünkü başarı genellikle ip uçları bırakır ardında. Hayalini gerçekleştirebileceğini düşünüyor musun?

Bir klişe gibi olabilir ama eğer sen kendine inanmazsan, hiç kimse inanmayacaktır. Eğer sen kendine şimdi inanmıyorsan, ve kendine bir şans ver çünkü bu hayallerini hayata geçirebilmeye başlayabileceğin tek yol. Diğer insanlara fikirlerini sormayı kes.

Çünkü herkez seninle aynı görüşe sahip değildir, ve onlar senin inandığın şeye inanmayabilir. Çünkü onlar farklı bir şeye inanmayı secmislerdir. Ancak bu kendin için istediğin şeylerin mümkün olmadığı anlamına gelmez. Aslında mümkün! Dünyada seninle aynı sorunlarla yüzleşen birçok insan örneği var ama sorunlar onlara engel olmadı.

Aksine onları daha da hırslandırır. Eğer kendine inanıyorsan ve hayallerini hayata geçirebileceğini düşünüyorsan o zaman seni durduran ne? Hiçbir zaman hazır hissetmeyeceksin ve yeterli olanaklara sahip olmayacaksın. Anlaman gereken şu ki hemen şimdi bulunduğun yerde öylece başlamalısın.

Başlamak zorundasın ve bunu yaptığında senin için gerekli olan şeyleri göreceksin. Kendi hatalarından dersler çıkaracaksın ve neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlayacaksın. Kısa zamanda ivme kazanmaya başlayacaksın ve belki de bu en önemli şey.

İvme kazandığın zaman, duramayacaksın. Ve herşey kolay görünecek. İşler bazen zorlaşsa bile sen zor görmeyeceksin, çünkü daha inançlı olacaksın ve hiçbir şey seni durduramayacak. Gelişim göstereceksin, gelişim seni mutlu edecek, mutluluk senin daha fazlasını yapmana ve fazlası olmana yardım edecek.

Bu senin tabiatın haline geldiğinde, sende onlardan biri olacaksın. Başarılı olacaksın. Ve insanlar senin gibi olmak isteyecekler. Sende onlara yardım etmeye ve onları tüm başarılı insanların verdiği tavsiyelerle motive etmeye çalışacaksın.

Senin tavsiyelerini uygulamaya koymayacaklar, çünkü kendilerine inanmayacaklar. Başarılı olmayı hak ettiklerine ve başarılı bir kişi olacaklarına inanmayacaklar. Çünkü yaşamlarının bir kesitinde yüzleşmek zorunda oldukları başarısızlıklarla karşılaşacaklar.

Sen nasıl olurdun? Nasıl hissederdin? Nasıl davranırdın? Eğer hayalini başarılı şekilde hayata geçiseydin. Harekete geç! Harekete geçmek kesinlikle yaşamın kilit noktasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here