1 Tane Patatesle Ziyafet Çok Basit Patates tostu

0
198

Bu sabah kahvaltılarını güzelleştirmek lazım farklı lezzetleri bende sizlere sunmaktan gurur duyuyorum. Beğenip paylaşmayı unutmayın ki bende yüzlerce eşsiz tarifler paylaşıyım sizlerle.

Yapılışı

Yağlı kağıt ile yapılıyor. 1 tane büyük boy patatesi rendeliyoruz. Rendelediğiniz patateslere tuz atın çok değil şimdi burada önemli olan bu patates rendesini dinlendirip suyunu ve nişastasını saldırtmak.

Ama biz elimizle patatesi sıkıyoruz ve kaşarıda ilave edin içine ve 1 tane de yumurta kırın ve elinizle karıştırın bu kaşarın iyice homojen olarak dağılmasını sağlayın.

İyi karıştırın yoksa kaşar bir yere birikir. Şimdi buna biraz karabiber ekleyin bir de çok az sıvı yağ ekleyin ve toz kırmızı biber ekleyip karıştırın.

Önemli noktaya geldik burada yanlış şu yağlı kağıdınız yağlı diyey birşey yok gene yapışıyor. O yüzden sıvı yağ ekleyin viraz üstüne ve yayın ve patatesleri üzerine dökün ve fazla büyük yapmadan kare haline getirin.

Sonra yağlı kağıdı katlayın üstüne ve diğer taraflarını katlayabildiğiniz kadar katlayın. Tost makinasına alın ve orta ateşte tost makinasının ortasında pişirin tost makinasının büyüklüğüne göre yaymayın kaşarları pişmeye başladığında yağlı kağıttan ayrılır kaşar yağlamazsan yapışır.

Kızarmaya başladığında alın beyazken alırsanız pişman olursunuz. Şimdi ise alın kenara ve katlandığınız yağlı kağıtın fazla olan yerleri kesin.

Şimdi ise baklava gibi küçük parçalara kesin. Afiyet olsun bu lezzeti mutlaka tatmadan ölmeyin ve sizde paylaşın ki bende yeni kahvaltı çeşitleri paylaşıyım sizlerle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here